22 października obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Z tej okazji o 18.00 Ksiądz Proboszcz przewodniczył uroczystej Eucharystii, na której wygłosił homilię, nawiązując do nauczania Papieża. Zwrócił też uwagę na wkład Ojca Świętego w dzieje Kościoła i świata.

Trzeba nam dzisiaj wyrazić Bogu wielką wdzięczność za św. Jana Pawła II. Przez Jego posługę, tak wiele dobra w świecie się dokonało. Kto zdoła to wszystko zliczyć? Co działo się w sercach milionów ludzi, którzy przychodzili na spotkania z Papieżem, którzy się z Nim modlili? Tylko Bóg może to wszystko przeniknąć – zauważył Ksiądz Proboszcz.

Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II motywuje nas, abyśmy byli świadkami prawdy o Bogu, który przychodzi do człowieka oraz żebyśmy byli świadkami prawdy o człowieku, który potrzebuje Boga, żeby być w pełni człowiekiem – podkreślił kaznodzieja. Zachowajmy z wdzięcznością Osobę św. Jana Pawła II. Niech nas wspiera i oręduje za nami, abyśmy, tak jak to zapisał w encyklice Evangelium Vitae «byli wrażliwi na sprawy Boga i na sprawy człowieka» – zaapelował na koniec homilii.

Po Mszy św. odbyła się katecheza, którą przygotował i poprowadził wikariusz ks. Dawid. Wierni ze wzruszeniem zaśpiewali ulubioną pieśń Papieża – „Barkę”, następnie obejrzeli archiwalne nagranie, na którym kardynał protodiakon, z balkonu Bazyliki Watykańskiej ogłasza ludowi wynik konklawe. Wysłuchali też kilku fragmentów przemówień Papieża, wygłoszonych w czasie pielgrzymek do Polski. Na zakończenie czuwania odmówiono Litanię do św. Jana Pawła II, po czym uczczono Jego relikwie przez ucałowanie i odśpiewano Apel Jasnogórski. Katechezę ubogaciła swoim śpiewem schola młodzieżowa.

drukuj