5 października 2019 r. do sanktuarium św. Szymona w Lipnicy Murowanej przybyła doroczna diecezjalna pielgrzymka nauczycieli, wychowawców i katechetów. Z naszej parafii wzięło w niej udział 17 nauczycieli oraz ks. Bartłomiej Musiał.

Pielgrzymów przywitał proboszcz parafii pw. Św. Andrzeja Apostoła, który opowiedział historię tegoż kościoła i Lipnicy Murowanej, zachęcał do zwiedzania pozostałych wyjątkowych świątyń: św. Leonarda i św. Szymona z Lipnicy. Z Lipnicą związane były też: Urszula  Ledóchowska, założycielka sióstr urszulanek i Maria Ledóchowska założycielka klawerianek.

Ksiądz profesor Dariusz Oko – krakowski kapłan, filozof i specjalista badający ideologię gender – przedstawił współczesne zagrożenia w wychowaniu dzieci i młodzieży. Po wykładzie została koncelebrowana Msza święta pod przewodnictwem biskupa Stanisława Salaterskiego, który podziękował nauczycielom za ich pracę.

Wszyscy pielgrzymi zostali zaproszeni na słodki poczęstunek – regionalne bułeczki św. Szymona. Ksiądz Tomasz Lelito, dyrektor wydziału katechetycznego tarnowskiej kurii, zaprosił nauczycieli i katechetów na przyszłoroczną pielgrzymkę, która odbędzie się tradycyjnie w pierwszą sobotę października – gospodarzem będzie sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie.

Małgorzata Ciejka, nauczyciel historii w II LO

drukuj