„TYLKO SILNI, MOGĄ POMÓC DRUGIM STAWAĆ SIĘ SILNYMI”

Dzisiaj człowiek zmaga się z różnymi trudnościami i słabościami, które są „owocem” współczesnej cywilizacji, coraz większego wpływu mediów masowych na nasze życie i myślenie, a także efektem zagrożeń dla życia rodzinnego czy też wykorzystywania słabości ludzkich. Wielu w takich dramatycznych i traumatycznych sytuacjach szuka pomocy w poradniach i u różnych specjalistów. Miejscem, gdzie człowiek przeżywający trudności może otrzymać konkretną pomoc doradczą jest działający przy naszej parafii mielecki oddział ARKI.

Już od ponad 20 lat pomagamy potrzebującym w różnych dziedzinach życia. Naszymi wolontariuszami są prawnicy, psychologowie, pedagodzy, doradcy od uzależnień i życia rodzinnego. Można też skorzystać z pomocy duszpasterza i pracowników Sądu Biskupiego, którzy przyjeżdżają z Tarnowa w pierwsze wtorki miesiąca. Oferta jest szeroka, jednak wydaje się, że korzystających z niej ciągle za mało. Zawsze pomagamy jako ludzie wierzący i kierujący się wartościami chrześcijańskimi.

Jak co roku, dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy od Gminy Miejskiej Mielec na działalność profilaktyczną świadczoną przez naszą poradnie, nasi wolontariusze wzięli udział w szkoleniu wyjazdowym połączonym z czynnym wypoczynkiem. W tym roku szkolenie odbyło się pod hasłem: „Tylko silni, mogą pomóc drugim stawać się silnymi”. Miejscem docelowym wyjazdu była Kalwaria Pacławska. To tam, u boku cudownego obrazu Matki Bożej, zakwaterowani w Domu Pielgrzyma, mogliśmy brać udział w konkretnych ćwiczeniach oraz wykładach. Po drodze do tego wyjątkowego miejsca odwiedziliśmy Arłamów, gdzie nabierają sił i trenują nasi sportowcy. To miejsce szczególnie nam uświadomiło, że tylko silni, mogą dawać coś z siebie innym. Zachwyceni urokliwymi widokami i bliskością Bieszczad w drugi dzień, po porannej Eucharystii w sanktuarium, udaliśmy się do Cisnej i Majdanu. Wypoczęci, ale też ubogaceni intelektualnie i umocnieni duchowo, wróciliśmy do Mielca, do naszych rodzin i domów, by dalej dawać siebie bliźnim i umacniać ich.

Zapraszamy do korzystania z naszej Poradni, bo jesteśmy po to, aby służyć, szczególnie potrzebującym rady i mocy do pokonywania słabości i trudności, których przecież nie brakuje w życiu.

ks. Mariusz Gródek, prezes Arki

drukuj