Drugi dzień Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej to największe odległości do pokonania. Część B ma średnio do pokonania 36 km., ale grupa 15 aż 52 km.

Pielgrzymi z części B rano o 6:30 uczestniczyli w Mszy św. w Zabawie, w czasie której odbyły się dwa śluby. Później przez Wał Rudę, Zaborów, Kwików, Górkę i most na Wiśle przeszli na drugą stronę rzeki opuszczając teren diecezji tarnowskiej. Na nocleg udali się do m.in. Wolwanowic, Kuchar, Bobina, Piekar, Kościelca, Czajęczyc. Pierwsza po Mszy św., długo przed wszystkimi poderwała się do wędrówki grupa 15. Pielgrzymi nocowali w Zabawie, ale kolejny nocleg mają aż w Proszowicach. Drugiego dnia grupa miała do pokonania, jak podają porządkowi z tej grupy, aż 52 kilometry. To pielgrzymkowy rekord etapowy.

Pielgrzymi części A, którzy noclegi pierwszego dnia mieli w okolicach Szczepanowa, na Mszę św. przybyli o godz. 11 do sanktuarium w Okulicach. Tu także były dwa pielgrzymkowe śluby. Średnia długość trasy dla grup tej części to niespełna 32 kilometry. Po Mszy św. w Okulicach 4 grupy udały się w kierunku Bogucic i kładki na Rabie. Były to grupy 3, 4, 7, 9/10. Reszta udała się w przeciwnym kierunku, do Uścia Solnego, a stamtąd na noclegi w Grobli, Świniarach, a także Nowym Brzesku.

Jutro etap dla jednej części kończy się w Radziemicach a dla części B w Zielenicach.

Grzegorz Brożek GN

drukuj