W czwartek 27 czerwca przeżywaliśmy Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Miasta Mielca. Kazania w tym dniu głosił ks. prałat dr Janusz Paciorek, proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu (Smoczka).

Na Mszy św. o godz. 12.00 trzydzieści jeden par świętowało swoje jubileusze małżeńskie. Była to bardzo wzruszająca uroczystość. Po kazaniu Jubilaci spletli dłonie i odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Otrzymali również z rąk ks. Proboszcza specjalne listy gratulacyjne, kwiaty i albumy o parafii.

Uroczysta suma rozpoczęła się o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski, w koncelebrze byli m.in. kapłani z dekanatu i rodacy. Liturgii towarzyszyła oprawa muzyczna parafialnego chóru pod dyrygenturą organisty p. Stanisława Tulika. W czasie Eucharystii Ksiądz Biskup dokonał poświęcenia wyremontowanych organów.

Na zakończenie Uroczystości odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Po czym Ksiądz Biskup odmówił Akt Zawierzenia Matce Bożej Nieustającej Pomocy.

Po ostatniej Mszy św., o godz. 20.00 miał miejsce Koncert Muzyki Sakralnej „Ad gloriam Dei” w wykonaniu Chóru Modus Vivendi z Mielca pod batutą Magdaleny Wrażeń oraz organisty Michała Wolana. Był to koncert wyrażający wdzięczność Bogu i ludziom za odnowienie naszych organów. W programie znalazły się m.in.  Msza Karola Studzińskiego, utwory C. Francka, H.J. Botora.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

drukuj