W dniach 14-16 czerwca br. dzieci z naszej parafialnej scholki dziecięcej „Boże Nutki” wraz z opiekunami ks. Mirosławem Rabijaszem, ks. Krzysztofem Woźniakiem, p. Magdaleną Fudali i p. Magdaleną Radłowską uczestniczyły w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance k. Gorlic.

DZIEŃ PIERWSZY

Po przyjeździe na miejsce odbyło się przywitanie wszystkich grup, między innymi z Warszawy, Krakowa czy Gdańska. Po wspólnej modlitwie odbyły się tańce i koncert zespołu „Turbo Anioły”.

DZIEŃ DRUGI

Drugi dzień rozpoczęliśmy modlitwą, przygotowaniem do sakramentu pojednania, wysłuchaliśmy pięknej konferencji na temat więzów rodzinnych, przystąpiliśmy z radością do spowiedzi, przygotowaliśmy w grupach kwiaty, które dumnie zanieśliśmy przed sam ołtarz. Następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, która była transmitowana na antenie naszego diecezjalnego radia RDN. Po kolacji była dyskoteka, a następnie udaliśmy się na nocleg.

DZIEŃ TRZECI

W niedzielę po modlitwie i śniadaniu, obejrzeliśmy film dokumentalny „Familia Christiana”, następnie na kwiatach każdy z nas napisał intencję z którą chciał przeżyć Mszę Świętą. Większość modliła się za rodziców, swoich bliskich kapłanów, chorych i cierpiących. Mszy Świętej przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński z Wrocławia.

Tak zakończyliśmy to wspaniałe trzydniowe spotkanie, pełne radości, śpiewu, wspólnego tańca i modlitwy. To Spotkanie zbliżyło nas jeszcze mocniej do Pana Jezusa i Jego Matki, poczuliśmy niesamowitą bliskość i miłość, którą obdarza nas nasz Przyjaciel Jezus Chrystus.

Magdalena Fudali

drukuj