Od 7 do 9 czerwca 2019 r. młodzież z naszej parafii uczestniczyła w rekolekcjach wyjazdowych w niewielkiej miejscowości Rzepedź w Bieszczadach. Młodzi ludzie poprzez modlitwę i zabawę, pogłębiali swoją wiarę, wzajemnie się ubogacali. Okazją do tego były m.in. spotkania w grupach, które prowadzili Animatorzy parafialni, seanse filmowe, zabawy i skecze. Patronem Rekolekcji była bł. Karolina Kózkówna, która przez swój heroiczny czyn wypełniła słowa Jezusa: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”.

SENSEM ŻYCIA JEST MIŁOŚĆ

Na spotkaniach w grupach poruszaliśmy ważne tematy. Zastanawialiśmy się czy życie ma sens? Jak go odnaleźć? Może nie zawsze w to wierzymy, ale jest Ktoś kto bardzo pragnął, żebyśmy przyszli na świat. On zaplanował nasze życie i chce nas uszczęśliwiać. Dlatego pragnie, żeby ludzie potrafili się kochać. Co więcej – On wskaże nam sens prawdziwego życia. Musimy tylko uwierzyć w moc miłości. Kochajmy i bądźmy  kochani!

ROZMAWIAĆ Z BOGIEM JAK Z PRZYJACIELEM

Dzień rozpoczynaliśmy godzinkami do Matki Bożej, a kończyliśmy wspólną adoracją. Na wspólnych spotkaniach podejmowaliśmy przede wszystkim tematy związane z modlitwą. Dla wielu młodych jest ona nudna i niepotrzebna. Nauczyliśmy się, że powinna być spontaniczna i wypływać prosto z serca. Nie chodzi o to, by uczyć się długich regułek i później bezmyślnie je wypowiadać. Lepiej rozmawiać z Bogiem jak z przyjacielem. Przykładem pięknej modlitwy jest np. adoracja w ciszy.

Wolny czas spędzaliśmy na świeżym powietrzu. Uczestniczyliśmy w różnego rodzaju rozgrywkach, graliśmy w piłkę nożną oraz siatkówkę. Była to doskonała okazja na integrację.

Wróciliśmy do domów mocni w wierze i pełni radości. Nawiązaliśmy też relacje z nowo poznanymi rówieśnikami.

Na koniec chciałabym podziękować przede wszystkim ks. Sławomirowi Szyszce, a także ks. Damianowi Kurkowi za zorganizowanie Rekolekcji Wyjazdowych, a także opiekunom i wszystkim uczestnikom, którzy odważyli się pojechać Rzepedzi.

Anna Bujak

drukuj