20 czerwca przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała. O godz. 9.00 na placu przed kościołem została odprawiona Msza św., której przewodniczył  ks. Proboszcz. Homilię wygłosił ks. Sławomir Szyszka.

Po Eucharystii wyruszyliśmy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy, które zostały przygotowane przy ul. Chopina, Niepodległości, Kochanowskiego i Żeromskiego. Idąc drogami naszej parafii prosiliśmy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie o błogosławieństwo.

Na zakończenie uroczystości ks. Proboszcz powiedział — Pragnę serdecznie podziękować za tak liczny udział w procesji, za jej przygotowanie, za wykonanie ołtarzy i złożone na ten cel ofiary, za niesienie sztandarów, chorągwi i feretronów, udekorowanie domów i trasy procesji, dziewczynkom za sypanie kwiatów, ochotniczej straży pożarnej z Cyranki, policji i straży miejskiej za zabezpieczenie trasy, harcerzom, chórowi. Szczególne podziękowanie Liturgicznej Służbie Ołtarza. Dziękujemy wszystkim za tę wspólną wielką manifestację naszej wiary. Jak bardzo Chrystus pragnie być wśród nas, bez żadnego dystansu. My nieraz w codziennym funkcjonowania potrafimy się wobec wielu osób czy wydarzeń bardzo zdystansować, boimy się zaangażować. Dzisiaj widzimy, jak Chrystus wobec nikogo się nie dystansuje, wchodzi w nasze codzienne sprawy, jest w naszej wspólnocie – to jest piękne, budujące i motywujące! Nie jesteśmy osamotnieni – Chrystus jest wśród nas, chciejmy Go tylko rozpoznać, chciejmy Go w naszym codziennym życiu przyjąć. Wtedy będzie ono piękne i błogosławione. I w takim duchu bliskości wobec siebie świętujmy dzisiejszy dzień. Bądźmy ze sobą, bądźmy dla siebie, a pośrodku nas niech będzie Chrystus.

drukuj