We wtorek 28 maja w naszym kościele odbył się doroczny Koncert Pieśni Maryjnych. Kilkanaście zespołów wyśpiewało hymny i pieśni ku czci Matki Bożej – Patronki Miasta Mielca.

Na zakończenie gospodarz parafii ks. prałat dr Bogusław Połeć  serdecznie podziękował wszystkim wykonawcom i prowadzącym, podkreślił też, że Koncert był nie tylko wspaniałym przeżyciem artystycznym, ale przede wszystkim wzruszającą modlitwą skierowaną do Matki Bożej. Pragnę wyrazić słowa wdzięczności wobec organizatorów tego koncertu – rozpoczął ks. Proboszcz. Dziękuję i wypowiadam szczere Bóg zapłać za ten piękny wieczór: wszystkim chórom, zespołom, śpiewakom, dyrygentom i muzykom. W domu matki wszyscy czujemy się dobrze. Do domu matki przychodzimy, aby odczuć jej bliskość, czułość, by usłyszeć słowa otuchy, wsparcia i dobrej rady. I jesteśmy dzisiaj w domu Matki, która patrzy na nas i jest o nas zatroskana. Kiedy słuchaliśmy – modliliśmy się tymi pieśniami maryjnymi, odkrywaliśmy czułość i delikatność Matki, która jest ciągle gotowa nam pomagać. Maj, to miesiąc maryjny, jest przepełniony obecnością Matki, dlatego bądźmy otwarci na Jej bliskość, miłość, wierność, dobroć i czułość. Dobrze, że ten dom Matki jest dzisiaj wypełniony śpiewem, a tam gdzie śpiew, tam dobrzy ludzie i niech tak pozostanie.

Organizatorami Wydarzenia byli: Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu, Towarzystwo Śpiewacze „Melodia” oraz nasza parafia.

drukuj