Wieloletnią tradycją jest, że pracownicy mieleckiego Szpitala wraz z kapelanem ks. Wiesławem Znamirowskim jadą na Jasną Górę, by uczestniczyć w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia. W tym roku odbyła się ona w dniach 25-26 maja.

Spotkanie rozpoczęło się w sobotę Apelem Jasnogórskim. Rozważania apelowe poprowadził bp Romuald Kamiński, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia. Centralnym punktem pielgrzymki była niedzielna Msza św. o godz. 11:00 na Szczycie Jasnogórskim. Eucharystii przewodniczył oraz kazanie wygłosił metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Chciałbym wyrazić wdzięczność Kościoła na ziemi polskiej za waszą posługę miłości miłosiernej. Wam wszystkim, którzy na co dzień posługujecie w klinikach, szpitalach, hospicjach, domach pomocy społecznej, w różnych wymiarach służby państwowej i społecznej – dziękował zebranym kaznodzieja. Na zakończenie Mszy św. został wypowiedziany Akt Zawierzenia Polskiej Służby Zdrowia Matce Bożej.

W drodze powrotnej mieleccy pątnicy nawiedzili Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W pielgrzymce uczestniczyło ponad 100 osób. Wyjazd zorganizował ks. kapelan.

drukuj