„Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia”

W dniach 1-3 kwietnia uczniowie szkół średnich (II LO, ZSB, ZST) wzięli udział w rekolekcjach wielkopostnych. Odbyły się one w naszym kościele, a poprowadził je saletyn ks. Karol Tomczak.

Tegoroczny rekolekcjonista okazał się być bardzo pogodnym i uśmiechniętym człowiekiem. Tym razem postanowił podjąć tematykę owoców Ducha Świętego, a bliżej omówił dwa z nich: miłość oraz pokój. Uznał, że są one szczególnie ważne w życiu współczesnej młodzieży, a często ich brakuje. Jego opowiadanie uzupełniała pokazywana przez niego prezentacja multimedialna. Sam mówił o sobie, że od początku swojego kapłaństwa bardzo chciał pracować z młodzieżą i jego marzenie się spełniło.

Z jego ust padły pokrzepiające słowa: „jeszcze nigdy w ciągu tych lat nie zawiodłem się na młodzieży”. Jako, że na co dzień działa w Rzeszowie w  kościele Matki Bożej Saletyńskiej, zachęcał młodych do wzięcia udziału w tegorocznym Saletyńskim Spotkaniu Młodych w Dębowcu.

Drugi dzień rekolekcji został zakończony krótką adoracją Najświętszego Sakramentu, natomiast ostatniego dnia młodzież miała okazję wyspowiadać się i wziąć udział we Mszy Świętej. Całe trzydniowe spotkanie pięknym śpiewem urozmaiciła kilkuosobowa scholka utworzona przez uczniów II Liceum, z kolei na uroczystej Mszy św. na zakończenie ćwiczeń duchowych przejmujące pasyjne pieśni zaśpiewał chór II Liceum.

Rekolekcje były dla młodzieży czasem skupienia i refleksji, oderwaniem się od codziennych trosk i problemów. Po ich zakończeniu, pozostaje  czekać na nadchodzące święta wielkanocne.

Anita Róg

drukuj