6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego w prawdziwie rodzinnej atmosferze odbyło się spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. W radosny nastrój wprowadziła zebranych uroczysta Eucharystia, która rozpoczęła się o  10:30. Modlitwom przewodniczył o. Zdzisław Klafka, redemptorysta z Torunia, rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W kazaniu podkreślił rolę wiary w życiu człowieka. Zwrócił też uwagę na zagrożenia, które mogą ją osłabić, a nawet zniszczyć. Podkreślił rolę pokory i modlitwy w szukaniu Zbawiciela. Wspomniał również o roli szkoły toruńskiej w kształtowaniu elity nowego pokolenia odradzającej się Ojczyzny, wymienił m.in. naszego rodaka, studenta WSKiM Łukasza Żmudę, który na toruńskiej uczelni pełni funkcję przewodniczącego społeczności studenckiej.

Przy „opłatkowym” stole można było zaśpiewać kolędy przy akompaniamencie parafialnego zespołu muzycznego, wymienić poglądy, podyskutować o minionym czasie i o nadziejach związanych z rozpoczętym Nowym Rokiem 2019.

W uroczystości oprócz członków Rodziny Radia Maryja z Mielca i okolicznych miejscowości udział wzięli m.in. kapłani pracujący w naszej parafii, przedstawiciele władz samorządowych i powiatowych (senator Zdzisław Pupa, wójt gminy Tuszów Narodowy Andrzej Głaz, radny Fryderyk Kapinos).

Na zakończenie ksiądz proboszcz podziękował o. rektorowi, wszystkim organizatorom i zgromadzonym za przybycie i wspólnie spędzony czas.

Posłuchaj ks. proboszcza Bogusława Połcia i opiekuna Koła Radio Maryja ks. Kazimierza Kumana:

Posłuchaj relacji w Radiu Maryja:

drukuj