W dniach od 21 do 23 września br. nasi ministranci uczestniczyli w tzw. Dniach Formacji Ministrantów w Domu Rekolekcyjnym w Ciężkowicach.

Poniżej relacja Dominika Wojnarowskiego:

Relacje z dnia 1:

Po przyjeździe do Domu Rekolekcyjnego mieliśmy kilka minut na zakwaterowanie, następnie było spotkanie organizacje, a po nim kolacja. Po posiłku odmówiliśmy koronkę do Bożego miłosierdzia i skorzystaliśmy z sakramentu pokuty. Pierwszego dnia uczestniczyliśmy również w tzw. Szkole Liturgii.

Relacje z dnia 2:

Dzień rozpoczęliśmy modlitwą. Po śniadaniu rozważaliśmy Pismo Święte i uczestniczyliśmy w zajęciach z liturgii. Przed obiadem zgromadziliśmy się w kaplicy na Eucharystii. Po obiedzie ksiądz dyrektor domu rekolekcyjnego opowiedział o swoich pasjach i zaprezentował nam strój kapelana ułanów. Po południu zajęcia prowadził dla nas diakon z Ciężkowic. Dzień zakończyliśmy na wesoło „Pogodnym wieczorkiem”, wtedy też miałem okazję przedstawić naszą parafię.

Relacje z dnia 3:

Trzeciego dnia również uczestniczyliśmy w zajęciach z Pisma św. i w Szkole Liturgii. Nasze trzydniowe spotkanie zakończyliśmy Mszą św. i smacznym posiłkiem.

Dominik chętnie służy do Mszy św. i innych nabożeństw.

drukuj