W czwartek 27 września uroczystą Mszą św. o 14:00 rozpoczęło się spotkanie dla seniorów. Eucharystii przewodniczył pomysłodawca wydarzenia ks. Proboszcz Bogusław Połeć. Na początku serdecznie powitał przybyłych i podziękował za ich modlitewny wkład na rzecz parafii, natomiast w kazaniu podkreślił rangę i znaczenie ludzi w podeszłym wieku.

Po „uczcie dla ducha” przyszedł czas na „ucztę dla ciała”, czyli spotkanie integracyjne w budynku Kany, na którym nie zabrakło ciepłej herbaty i słodkiego poczęstunku. Seniorzy obejrzeli też piękny film pt. „Nieznane życie Jana Pawła II”, opowiadający o świętości papieża i przypominający niezwykłe wydarzenia z czasów Pontyfikatu, którym nie towarzyszyły kamery. W filmie wykorzystano m.in. nieznane materiały, w tym zdjęcia z prywatnego archiwum ks. kard. Konrada Krajewskiego. Bardzo wzruszającym momentem był wspólny śpiew „Barki”. Wiele osób ukradkiem ocierało łzy.

Było to pierwsze tego typu spotkanie w naszej parafii. Radością napawa fakt, że Seniorzy pozytywnie odpowiedzieli na zaproszenie odczytane w czasie niedzielnych ogłoszeń – przybyło blisko 100 osób. Ufamy, że takie spotkania już na stałe wpiszą się w rytm duszpasterski naszej parafialnej rodziny. Ludzi starszych, chorych, cierpiących i samotnych polecamy opiece Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziękujemy ks. Proboszczowi i opiekunowi Parafialnego Oddziału Caritas ks. Tomaszowi Abramowi za przygotowanie i poprowadzenie spotkania.

xmg

drukuj