Trwa Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Nasi parafianie idą w grupie 17 św. Rafała, przemierzyli już kilkadziesiąt kilometrów i dotarli do Miechowa. Mimo zmęczenia, pęcherzy na nogach i tzw. asfaltówki, czyli uczulenia na wyziewy z rozgrzanego słońcem asfaltu wszyscy są uśmiechnięci i pełni zapału. Pielgrzymka jest formą wyrzeczenia i wyjątkową formą modlitwy, dlatego nikt nie narzeka, bo nie o to chodzi w drodze jaką zdecydowali się pokonać. Każdy oprócz plecaka niesie w sercu jakąś intencję. Idą, by uwielbiać Boga, nieść Ewangelię i wyznawać najpiękniejsze wartości: wiarę, nadzieję i miłość.

W poniedziałek (20 sierpnia) w Miechowie pielgrzymów odwiedził ks. Proboszcz Bogusław Połeć, przywiózł też smaczny mielecki bigos. Wizyta Księdza Dziekana sprawiła wszystkim ogromną radość, a poczęstunek i ciepłe słowa dodały mocy na dalszą drogę.

W ciągu 9 dni pielgrzymi pokonają prawie 240 km i 25 sierpnia, czyli w przededniu Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej oddadzą Jej pokłon przed Cudownym Wizerunkiem.

W imieniu pielgrzymów wszystkim parafianom przekazujemy gorące pozdrowienia, zwłaszcza tym, którzy wspierają ich swoimi modlitwami.

 

drukuj