W dniach 29 czerwca – 10 lipca młodzież z naszej parafii wraz z opiekunami m.in. naszymi wikariuszami ks. Sławomirem Szyszką i ks. Bartłomiejem Musiałem uczestniczyła w Ekumenicznym Spotkaniu Młodych w Taizé, francuskiej miejscowości w Burgundii.

Poniżej relacja uczestniczki spotkania, naszej młodej parafianki
Aleksandry Pieróg:

W piątek wieczorem 29 czerwca wyruszyliśmy w pielgrzymkę zaufania do Taize. Droga tak naprawdę rozpoczęła się od wspólnej Eucharystii w Jurkowie. Następny dzień spędziliśmy w Pradze, uczestniczyliśmy we Mszy Świętej, ale nie zabrakło też czasu na zwiedzanie zabytków tego miasta. W niedzielę rano rozpoczęliśmy nasz tydzień rekolekcji w Taize. Był to czas wyciszenia, modlitwy i pracy. Mieliśmy okazję poznać mnóstwo osób z różnych krajów i co najważniejsze przez codzienną Eucharystię i modlitwy zbliżyć się do Boga.
Pobyt w tej francuskiej wiosce to zawsze dla mnie niezapomniany czas. Sam Jan Paweł II mówił, że do Taize powinno się powracać jak do źródła, by zdobyć siły do dalszych działań.
W sobotę odwiedziliśmy Cluny czyli piękne, zabytkowe opactwo. Był tam czas na wspólną modlitwę, zdjęcia i lody. W drodze powrotnej do Polski przejeżdżaliśmy przez Wiedeń i to tam spędziliśmy cały dzień. Ksiądz oprowadził nas po najważniejszych miejscach tej pięknej stolicy, a na koniec mieliśmy czas do dyspozycji w ogromnym parku rozrywki – Prater.
Cały wyjazd wspominam bardzo miło, w Taize panuje niesamowita atmosfera i spokój, którego nie sposób wyrazić słowami.
Dziękujemy księżom za trud włożony w organizację i opiekę nad nami. Wierzę,że cały wyjazd przyniesie błogosławione owoce w sercach nas wszystkich.
drukuj