W dniach 8-10 czerwca dzieci ze scholi dziecięcej Boże Nutki wzięły udział w Saletyńskim Spotkaniu Dzieci w Kobylance k. Gorlic. Spotkanie odbyło się pod hasłem „W rytmie Ducha”.

Relacja pani Magdy Fudali:

W pierwszym dniu uczestniczyliśmy w nabożeństwie pokutnym, które poprowadził ks. Krzysztof Cieśla. Następnie uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii.

Drugiego dnia wysłuchaliśmy pięknej konferencji na temat działania Ducha Świętego w życiu każdego człowieka. Po Mszy św. zbudowaliśmy łódź. Od Ducha Świętego otrzymaliśmy wiatr w żagle i dopłyneliśmy do kolejnego punktu programu jakim była konferencja o owocach Ducha Świętego. Wzięliśmy udział w zabawie o nazwie Multiwitamina, na której poznaliśmy owoce Ducha. Nasza grupa dostała owoc wierności i o tym owocu schola stworzyła własną piosenkę. Po kolacji odbyła się zabawa w Duchu Świętym prowadzona przez DJ Roberta.

Trzeci dzień rozpoczęliśmy modlitwą, śpiewem i tańcem. Przed Cudownym Obrazem Pana Jezusa Ukrzyżowanego złożyliśmy wszystkie nasze smutki i radości. Modliliśmy się w intencji naszych kochanych rodziców i bliskich. Po uroczystej Eucharystii, umocnieni w Duchu wróciliśmy do domów.

drukuj