W środę 27 czerwca przeżywaliśmy Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy – Patronki Miasta Mielca. Kazania w tym dniu głosił ks. prałat dr Jacek Nowak, proboszcz w Tarnowie-Mościcach, wieloletni rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Na Mszy św. o godz. 12.00 trzydzieści par świętowało swoje jubileusze małżeńskie. Była to bardzo wzruszająca uroczystość. Po kazaniu Jubilaci spletli dłonie i odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Otrzymali również z rąk ks. Proboszcza specjalne listy gratulacyjne.

Uroczysta suma rozpoczęła się o godz. 17.00. Eucharystii przewodniczył nasz rodak ks. Henryk Słąba, który w tym roku przeżywa Jubileusz 25. Rocznicy święceń kapłańskich, w koncelebrze był drugi Srebrny Jubilat ks. Zdzisław Huber – misjonarz w Chile oraz kapłani mieleckich dekanatów i rodacy. Liturgii towarzyszyła oprawa muzyczna parafialnego chóru pod dyrygenturą organisty p. Stanisława Tulika.

Na zakończenie Uroczystości ks. Proboszcz odmówił Akt Zawierzenia Matce Bożej Nieustającej Pomocy oraz podziękował wszystkim za obecność i modlitwę.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

drukuj