W poniedziałek (18 czerwca) dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej pojechały wraz z katechetami i wychowawcami do Tuchowa, by pokłonić się Maryi i zawierzyć Jej całe swoje życie.

W czasie Eucharystii sprawowanej przez ks. Mateusza i ks. Bartłomieja uczestnicy wyjazdu dziękowali za uroczystość komunijną i prosili o potrzebne łaski.

Po Mszy św. i lekkim, ale smacznym posiłku wszyscy odwiedzili znajdujące się w pobliżu Muzeum Misyjne, które zawiera eksponaty dostarczone przez misjonarzy redemptorystów pracujących w Ameryce Południowej, głównie w Argentynie, Brazylii i Boliwii. Wspaniałą atrakcją okazała się ruchoma szopka, która składa się z ok. 360 elementów i oprócz żłóbka z Dzieciątkiem, są w niej sceny wzięte z codziennego życia.

Następnym punktem wyjazdu było Muzeum Przyrodnicze w Ciężkowicach, gdzie znajduje się m.in. ekspozycja ornitologiczna, pogórzańska łąka, batyskaf, modele dużych drapieżników i wiele innych form przekazu na temat gatunków zwierząt i roślin zamieszkujących region Pogórza Karpackiego.

drukuj