W czwartek 31 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa.

Msze Święte w naszym kościele zostaną odprawione o godz.
6.00, 7.30, 9.00, 12.00, 14.00, 17.00 i 19.00

Po Eucharystii o godz. 9.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. (W związku z remontem ul. Kochanowskiego procesja przejdzie ul. Wyspiańskiego).

Zwracamy się z ogromną prośbą, aby w tym roku ołtarze przygotowały następujące grupy: I – Rycerstwo Niepokalanej i Radio Maryja, II – Róże Różańcowe, III – Rodzinne Róże Różańcowe, IV – Młodzież. Bliższe informacje u ks. Bartłomieja Musiała.

Prosimy o przygotowanie sztandarów, feretronów i chorągwi, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Dziewczynki pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też i te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków, chłopców do dzwonienia. Policję i Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zabezpieczenie trasy procesji. Mężczyzn prosimy także o noszenie baldachimu w Boże Ciało i przez całą oktawę.

Przypominamy, że Uroczystość Bożego Ciała jest obowiązująca i nie wystarczy tylko sama obecność na procesji.

Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można zyskać odpust zupełny.

Składka w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.

Z racji uroczystości w czwartek kancelaria będzie nieczynna.

drukuj