Paschalny Dzień Wspólnoty Kręgów Rodzin Domowego Kościoła (Ruch Światło-Życie) odbył się w naszej parafii w niedzielę 15 kwietnia.

Relacja Kasi i Witka Grabowskich (Para Rejonowa):

Gościnna parafia po raz kolejny otworzyła dla rodzin Domowego Kościoła swoje podwoje, aby razem modlić się, rozeznawać swoją drogę i radować się jak na wspólnotę rodzin przystało.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy o 14:30 w budynku Kany od zapalenia świecy i modlitwy do Ducha Św. prosząc o wzmocnienie, radość spotkania. Temat przewodni brzmiał: Służba w Kościele.

Ks. proboszcz Bogusław Połeć wygłosił do małżeństw konferencję w oparciu o encyklikę papieża Benedykta XVI „Deus Caritas Est”. Bardzo jesteśmy wdzięczni, że przypomniał nam, czym jest służba, na kogo mamy się zapatrzyć, kogo naśladować, za kim podążać. Naszym celem, jako małżonków jest dążenie do świętości razem z Chrystusem, a nasza służba w małżeństwie, rodzinie we wspólnocie czy w świecie powinna wynikać z miłości do Boga. Jeżeli nie ma w naszym życiu Boga, to nie ma w nas miłości do bliźnich i niestety nie jesteśmy wówczas zdolni, aby służyć bliźniemu . Musimy uczyć się pokory tak jak Niepokalana. Powinniśmy być ludźmi, którzy kochają. Nie ma służby bez miłości.

Po konferencji pracowaliśmy w małych grupach omawiając działanie diakoni oraz naszej postawy służby.

Następnie udaliśmy się na Eucharystię razem z wiernymi parafii. Msza św. sprawowana była przez moderatora Ruchu Światło-Życie ks. Jerzego Ciećko i opiekuna kręgu przy parafii MBNP ks. Mariusza Gródka. Po radosnym odśpiewaniu Alleluja na zakończenie Eucharystii udaliśmy się na agape.

Jesteśmy wdzięczni za obecność w ciągu całego spotkania ks. Mateusza Gurbisza – opiekuna drugiego kręgu pracującego w tejże parafii, dzięki któremu nasze spotkanie zostało utrwalone na załączonych zdjęciach.

ZOBACZ ZDJĘCIA

drukuj