Podnieś rączkę Boże Dziecię,
Błogosław Ojczyznę miłą…

Kochani Parafianie i Goście!

Niech Nowonarodzony Syn Boży, który dwa tysiące lat temu „wszedł między lud ukochany, dzieląc z nim trudy i znoje” błogosławi Wam hojnie każdego dnia, a Duch Święty niech wspomaga w odnawianiu wiary przez zaangażowanie w V Synod Diecezji Tarnowskiej.

W roku Jubileuszowym 100-lecia odzyskania Niepodległości przez naszą Ojczyznę życzymy, aby Boża Rodzicielka – Królowa Polski – Patronka naszej Parafii i Miasta Mielca nieustannie otaczała Was swoją matczyną opieką.

Szczęść Boże!

Wasi kapłani

W dni świąteczne zapraszamy wszystkich na Msze Święte do naszej parafialnej świątyni. Tu ma miejsce najpełniejsze spotkanie wierzącego z Bogiem-Człowiekiem.

Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, aby nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza dzieci, do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby choć przez chwilę wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary.

drukuj