W dniach 17-19 listopada młodzież z klas II i III Gimnazjum pod opieką ks. Sławomira i ks. Tomasza uczestniczyła w rekolekcjach wyjazdowych w miejscowości Rzepedź, która znajduje się w malowniczych Bieszczadach. Był to czas refleksji, modlitwy, pogłębienia wiary, a także świetnej zabawy. Hasłem tych rekolekcji były słowa: „Życie na Maksa”.

Relacja Ewy Surdel:

Tak długo wyczekiwany wyjazd w końcu nadszedł! W piątek po szkole wyjechaliśmy, by w Rzepedzi w domu rekolekcyjnym zjawić się wieczorem.

Na zajęciach w grupach rozmawialiśmy o tym, by nie wpaść w rutynę dnia, by nasze życie było pełne nadziei i dobra. Mówiliśmy również o cechach świętych i błogosławionych, a w szczególności św. Maksymiliana Marii Kolbego, który zginął śmiercią głodową za bliźniego w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu. Zastanawialiśmy się także nad naszymi pragnieniami i potrzebami. Pytaliśmy siebie czy potrafimy nieść własny krzyż idąc razem z Jezusem oraz co możemy otrzymać wypełniając wolą Pana. „Miłości bez Krzyża nie znajdziecie, a Krzyża bez Miłości nie uniesiecie” /św. Jan Paweł II/.

Przeżywając Eucharystię uwielbialiśmy Jezusa w czym pomagał śpiew naszej scholi. Był także czas na zabawę. Na tzw. pogodnych wieczorkach prezentowaliśmy układy taneczne, które również ćwiczyliśmy na zajęciach grupowych. Każdy świetnie wczuł się w rolę i doskonale bawił.

Po zabawie nastąpiło wyciszenie w kaplicy – Adoracja Najświętszego Sakramentu… w tym czasie mogliśmy porozmawiać z Jezusem, podziękować Mu i prosić Go… W czasie nabożeństwa mieliśmy możliwość ucałowania relikwii św. Maksymiliana Marii Kolbego – Patrona naszych rekolekcji.

Niedzielę rozpoczęliśmy śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej odbyło się podsumowanie. Każdy dostał mały prezent – aniołka z cytatem z Biblii : „Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich” (J 15, 13). Wróciliśmy do Mielca zmęczeni, ale szczęśliwi i pełni wiary!

ZOBACZ ZDJĘCIA

ZDJĘCIA CZ. II

drukuj