We wtorek 14 listopada na Mszy św. o 18:00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. modliły się za swoich bliskich zmarłych. W tym ważnym wydarzeniu brali również udział ich rodzice. Eucharystię celebrowali kapłani, którzy katechizują w szkołach podstawowych, zwłaszcza w klasach trzecich.

Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Bartłomiej. Kaznodzieja podkreślił, jak ważna jest modlitwa za zmarłych, o której należy pamiętać nie tylko w listopadzie, ale przez cały rok.

Po Komunii św. krótkie słowo do dzieci i rodziców skierował także Ksiądz Proboszcz, prosząc o codzienną, wspólną modlitwę, którą należy praktykować pomimo nawału obowiązków i rozlicznych zajęć. Wyjaśnił, że bez modlitwy nie jesteśmy w stanie „utrzymać” daru wiary, czy też zbudować relacji z Bogiem, ani tym bardziej między sobą. Nawiązując do zbliżającej się pięknej daty – 6 grudnia zaproponował dzieciom, aby pomogły św. Mikołajowi i podarowały swoim kochanym rodzicom prezent za kilka złotych w postaci adhortacji papieża Franciszka Amoris Laetitia (pol. Radość Miłości), w której jest wiele pięknych i cennych fragmentów dotyczących życia małżeńskiego i rodzinnego.

Pod koniec Mszy św. zostały poświęcone, przygotowane wcześniej znicze, które dzieci zabrały, aby zanieść je na cmentarz i zapalić na grobie swoich bliskich.

ZOBACZ ZDJĘCIA

drukuj