Chodźcie nogami po ziemi, a sercem mieszkajcie w niebie – św. Jan Bosko.

W przededniu Uroczystości Wszystkich Świętych na nabożeństwie przygotowującym do sakramentu bierzmowania dla klas 7 Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum  uczciliśmy w naszej parafii relikwie św. Stanisława ze Szczepanowa, bł. Jana Beyzyma, św. Teresy z Lisieux, bł. księdza Jerzego Popiełuszki oraz św. arcybiskupa Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.

Na początku nabożeństwa, które rozpoczęło się o 16:30 młodzież wysłuchała przepisu na świętość autorstwa św. Jana Bosko: „po pierwsze – radość; po drugie – obowiązki związane z nauką i modlitwa; po trzecie – czynienie dobra względem wszystkich”.

Uroczystemu wprowadzeniu relikwii towarzyszyły rozważania różańcowe w formie życiorysów tych świętych, które czytali kandydaci do bierzmowania, Relikwie wnosili przedstawiciele różnych grup duszpasterskich: Ministranci, Dziewczęca Służba Maryjna, Caritas, Harcerze i Schola Boże Nutki.

Na zakończenie ks. proboszcz Bogusław udzielił zgromadzonym błogosławieństwa relikwiami Patrona Polski św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Monika Śręba

ZOBACZ ZDJĘCIA

drukuj