Czyż Święci są po to, ażeby zawstydzać? Tak. Mogą być i po to. Czasem konieczny jest taki zbawczy wstyd, ażeby zobaczyć człowieka w całej prawdzie. Potrzebny jest, ażeby odkryć, lub odkryć na nowo właściwą hierarchię wartości. Potrzebny jest nam wszystkim, starym i młodym… Święci są po to, ażeby świadczyć o wielkiej godności człowieka. Świadczyć o Chrystusie…

św. Jan Paweł II, Tarnów 10 VI 1987 r.

28 października kandydaci do Bierzmowania z klas 7 pojechali na pielgrzymkę do Szczepanowa i Zabawy, by poznać historię życia dwóch wspaniałych Osób. W Szczepanowie odwiedzili miejsca związane z życiem św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz uczestniczyli w Mszy Świętej w tamtejszym Sanktuarium.

Następnym przystankiem był dom w Wał Rudzie – w którym urodziła się i wychowała bł. Karolina Kózkowna. Młodzi przeszli pod gruszę, gdzie Karolinka katechizowała swoje rodzeństwo, kolegów i koleżanki oraz fragment Jej drogi męczeńskiej. W stodole w Zabawie obok kościoła posilili się kiełbaskami z grilla i gorącą herbatą. Oprócz zwiedzania ważnych miejsc związanych z życiem bł. Karoliny byli uczestnikami świadectwa na temat Jej biografii. Na koniec każdy z uczestników otrzymał prezent w postaci różańca na rękę, by na wzór bł. Karoliny powierzać się opiece Matki Bożej. Przez cały czas towarzyszyła im modlitwa i wesoła atmosfera.

Agata Kozak

ZOBACZ ZDJĘCIA

drukuj