13 października odbyło się ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, którym zakończyliśmy parafialne obchody jubileuszu 100-lecia objawień fatimskich.

O godz. 20:00 odbyła się uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Bogusław Połeć, w koncelebrze  był ks. prałat Kazimierz Czesak i księża wikariusze. Natomiast Słowo Boże wygłosił ks. Marek.

Jak zawsze po Mszy Świętej odbyła się procesja ze świecami wokół kościoła z przystrojoną kwiatami figurą Matki Bożej Fatimskiej, którą nieśli przedstawiciele młodzieży. Przed błogosławieństwem ksiądz proboszcz podziękował wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Na zakończenie został wspólnie odśpiewany Apel Jasnogórski.

ZOBACZ ZDJĘCIA


Dokładnie 100 lat temu, 13 października w Portugalii, miało miejsce ostatnie z sześciu objawień Matki Bożej ukazującej się trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji, składających się ze słynnych trzech tajemnic. Maryja wzywała do pokuty i codziennej modlitwy różańcowej, ofiarowania Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, ostrzegała, że jeśli ludzie się nie nawrócą nastąpi kara, ukazała też wizję piekła i zapowiedziała prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Prosiła, aby wprowadzić nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca oraz ustanowić w Kościele nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca wraz z Komunią św. wynagradzającą.

drukuj