W sobotę 13 maja obchodziliśmy 100. rocznicę objawień Matki Bożej w Fatimie. W tym wyjątkowym dniu w naszej parafii tradycyjnie odbyło się Nabożeństwo Fatimskie. Mszy świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz, kazanie wygłosił o. Artur Chludziński, werbista z Warszawy. Podczas kazania, które było jednocześnie częścią rekolekcji przygotowujących nas do 70-lecia powstania naszej parafii, słuchaliśmy o tym jak ważną postacią była Boża Rodzicielka oraz jak wielką rolę odegrała w życiu Jezusa Chrystusa, swojego Syna, a także co to znaczy, że jest naszą Matką.

Po Eucharystii wszyscy z zapalonymi świecami wzięliśmy udział w procesji z figurą Fatimskiej Pani. Nabożeństwo zakończyliśmy śpiewem Apelu Jasnogórskiego.


Od maja do października 1917 roku w portugalskim miasteczku Fatima trójce dzieci ukazywała się Matka Boża. Było to rodzeństwo Marto: Franciszek i Hiacynta oraz ich siostra cioteczna Łucja dos Santos. Kościół niecałe trzynaście lat po wydarzeniach zatwierdził objawienia, a Fatima stała się miejscem kultu, nawróceń i kształtowania się powołań.

Alina Mazurek

ZOBACZ ZDJĘCIA