12 maja gimnazjaliści w ramach przygotowania do Jubileuszu 70-lecia parafii uczestniczyli w specjalnym nabożeństwie, którego centralnym punktem była Msza św.

Relacja Agnieszki Marnik:

Nasze spotkanie wpisuje się w szczególny czas dla całej wspólnoty parafialnej, gdyż w niedzielę 14 maja odbędzie się Msza św. upamiętniająca 70-lecie założenia parafii (8 maja 1947 roku). Z tej okazji kazanie wygłosił do nas ojciec rekolekcjonista Artur Chludziński, misjonarz werbista z Warszawy, który 16 lat duszpasterzował w Brazylii. Kaznodzieja opowiedział o tym, jak wyznawana jest wiara w tym kraju. Tamtejsza młodzież podczas przygotowań do przyjęcia bierzmowania odbywa dwa lata praktyki i jeden rok teorii. W czasie ostatniego roku kandydaci muszą przedstawić, co będą robić, by być tak jak Jezus – dla ludzi, a nie dla siebie. Ich zadaniem jest np. opieka nad dziećmi mieszkającymi na ulicach, albo starszymi, samotnymi ludźmi. Ojciec Artur na przykładzie młodzieży z Brazylii zachęcił nas, byśmy tak jak oni nie wstydzili się wiary w Jezusa i nie zwracali uwagi na komentarze ludzi odciągających nas od niej. Na koniec przeczytał psalm 23, który został zmieniony tak, aby pokazać, że współcześni ludzie traktują telewizor jak boga.

Po wysłuchaniu kazania do ołtarza wniesione zostały dary: świeca bierzmowanych, ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Pismo Święte, krzyż – który mieli bierzmowani w czasie przyjmowania sakramentu oraz chleb i wino. W ramach dziękczynienia wszyscy uklęknęliśmy, a przedstawiciele trzecich klas odmówili modlitwę dziękczynną za przyjęcie Sakramentu Bierzmowania. Na koniec ksiądz proboszcz Kazimierz Czesak w modlitwie zawierzył Panu Bogu, przez przyczynę Matki Bożej Nieustającej Pomocy młodzież gimnazjalną naszej parafii. W czasie Mszy śpiewała schola, prowadzona przez jedną z animatorek i grał zespół.

Agnieszka Marnik

ZOBACZ ZDJĘCIA