2 maja odbyło się kolejne spotkanie liturgiczne przygotowujące do Sakramentu Bierzmowania dla klas 1 i 2 gimnazjum pod hasłem: „70-lecie Parafii MBPN w Mielcu”.

Na rozpoczęcie spotkania do kościoła weszła procesja w której młodzież wniosła świece oraz kwiaty, a lektorzy figurę Matki Bożej Fatimskiej. Następnie został odczytany fragment z Ewangelii według św. Jana „Oto Matka Twoja”. Młodzi zobaczyli też ciekawy film o naszej parafii pt. „Parafia z sercem MBNP w Mielcu”.

Następnie gimnazjaliści wysłuchali historii naszej parafii, czemu towarzyszyła przygotowana wcześniej prezentacja zdjęć od jej początków aż do współczesności. Dowiedzieli się, że dnia 8 maja 1947 roku powołano do życia nową parafię w Mielcu pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od 24 grudnia 1945 roku wierni uczestniczyli w nabożeństwach w kaplicy a 1 marca 1974 roku rozpoczęto prace budowlane przy nowej świątyni. 18 grudnia 1977 roku nastąpiło uroczyste poświęcenie kościoła przez biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza. Poznali sylwetki poprzednich proboszczów ks. Henryka Arczewskiego oraz ks. Jana Białoboka. Ważną informacją było to, że obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest czczony w naszej parafii od 6 lutego 1949 roku, kiedy to został przywieziony z Rzymu.

Na koniec nabożeństwa słowami Litanii Loretańskiej uczestnicy polecili Bogu przez przyczynę Matki Bożej wszystkie swoje intencje.

Marlena Pancerz

ZOBACZ ZDJĘCIA