W ostatnim tygodniu ferii zimowych, a dokładnie od 23 do 26 stycznia odbył się rekreacyjny wyjazd dla animatorów, lektorów oraz scholi gimnazjalnej z naszej parafii. Został ona zorganizowany przez ks. Sławomira Szyszkę oraz ks. Bartłomieja Musiała.

Nad bezpiecznym przebiegiem tego przedsięwzięcia czuwały także nauczycielki z gimnazjum nr 2 – p. Małgosia i p. Marta wraz z córką Wiktorią.

Uczestnicy udali się do pięknej, pokrytej dużą ilością śniegu Lubaszowej k. Tuchowa, gdzie znajduje się dom rekolekcyjny o. Redemptorystów. Spędzili tam cztery wspaniałe dni na odpoczynku, modlitwie, rozmowach, rozważaniu Pisma Świętego m.in. poruszyli zagadnienie ufności względem Boga na przykładzie Gedeona, Hioba i Maryi.

Odbyli jedną dużą pieszą wyprawę do punktu widokowego na Brzance, pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Tuchowie, gdzie zobaczyli ruchomą szopkę bożonarodzeniową. Nie obeszło się oczywiście bez dodatkowych atrakcji po drodze, walk na śnieżki i pysznych przekąsek.

Nie zapominając o Tym, „Kto” jest najważniejszy brali udział w Mszach Świętych oraz adoracjach Najświętszego Sakramentu, które pozwalały na chwile się zatrzymać i  spojrzeć na prawdziwego Chrystusa. Dodatkowo uczestnicy rywalizowali w quizach Maryjnych, partiach szachowych, czy grach integracyjnych oraz dyskotece.

Cały wyjazd udał się rewelacyjnie i wspomnienia pozostaną na długo. Do następnego razu!

Julia Tułacz

ZOBACZ ZDJĘCIA